SQL

İspir Yazılım Hizmetleri tarafından uzun yıllardır adım adım geliştirilen DynamicQuery Raporlama Çözümü ve Sorgu Yardımcısı SQL tabanlı veritabanlarında kullanıcıların her türlü rapor ihtiyacını tek bir sorgu ile hazırlamaları için geliştirilmiştir.

Veritabanı firmaları

Microsoft, Oracle, IBM gibi büyük yazılım firmalarının sürekli güncel versiyonlar çıkardıkları SQL server yazılımlarında bulunan her türlü veritabanına kolayca setup yapılabilecek bir uygulamadır. Tamamen web tabanlı olan uygulama içinde raporlanması istenilen veritabanına ait yeni bir yetkilendirme oluşturmak ve bu yetkilendirmelerle rapor hazırlayıp paylaşmak mümkündür.

Büyük tablolar server performansına bağlı

Veritabanı ne kadar büyük ve kompleks bir yapıya sahip olursa olsun veritabanı içindeki relation tanımları ile (bu bilgiler yoksa sanal olarak tanımlanabilirler) tüm tabloların arasında dolaşmak ve istenilen raporları hazırlamak mümkündür. Tabloların çok kayıttan oluşması hazırlanacak raporun ön çalışmasını geciktirmemektedir. Hazırlanan sorgunun veritabanı serveri üzerinde çalıştırılması ile veritabanı-serverinin performans imkanları kullanılmaktadır. Her zaman daha güçlü seçilen bu serverlarda rapor performansı doğal olarak artmakta ve sonuç daha hızlı gösterilmektedir.

Tek SQL sorgusu ile

Hazırlanan raporlara ait tek bir SQL sorgu cümlesi oluşturulmaktadır. Bu sorgu SQL server üzerinde çalıştırılarak işlenmemiş data transferi yerine sadece sonuca ait bilginin transferi sağlanmaktadır. Bu yöntem Network trafiği ya da uygulamanın çalıştığı serverin yükünü hafifletmektedir.

Çok DB?

Birden fazla veritabanının aynı anda raporlanmasının yanı sıra birden fazla server içinde aynı durum söz konusu olabilir. Özellikle benzer veritabanlarının aynı ya da farklı serverlarda olması durumunda daha verimli kıyas raporları alınabilmektedir. Farklı yapıdaki veritabanları için sanal uzak relation tanımları yapılarak tek sorgu ile raporlamak mümkündür.

Güncel bilgi

Herhangi bir amaç için hazırlanmış veritabanlarının canlı data ile beslenmesi durumunda, hazırlanan her rapor anlık durumu görüntüleyecektir. Web tabanlı olmayan uygulamalar ile beslenen veritabanları için tüm kullanıcılara ya da yetkilendirme yapılarak istenilen kullanıcılara paylaştırılan raporlar verimi artıracaktır.

Eksport imkanı

Rapor sonuçlarının tüm ortamlara (ekran, word, excel, csv, vs) çıkış alınabilmesi ile veri transfer işlemleri de yapılabilmektedir.

Yöneticilere özel

Yöneticiler için hazırlanan raporlarla "yönetici paneli" oluşturmak ve birden fazla raporu aynı ekranda sunmak mümkündür. Parametrik filtre yapısı ile hazırlanabilen raporlar kullanıcıların istedikleri filtreleri girmelerine (yetkileri oranında) imkan sağlar.

Rapor çeşitleri

Düz Liste, Toplamlı Rapor, Pivot Rapor ve Shape Rapor özellikleri ile sınırsız rapor hazırlanabilmektedir. Chart özelliği ile istenilen verilere ayrışık ve birleşik chart çizmek mümkündür. Bu sayede benzer sayısal bilgileri aynı grafik ya da ayrı grafiklerde inceleneyebiliriz.

SQL veritabanınızın büyüklüğü gözünüzü korkutmasın !

DynamicQuery, SQL serverdan işlenmemiş veriyi alıp üzerinde çalışmaz. Direk sonuca uygun SQL sorgusu sayesinde sadece gösterilecek rapor kadar data akışı sağlanır.

Hazırlayacağınız rapor tamamen konsolide bilgi içerse, ve bu bilgiler çok sayıda tablodan, sayamayacağınız kadar veri satırından oluşsa bile zorlanmayacaktır. SQL sorgu cümleciğini hazırlamak için çaba sarfedecek olan Dynamic daha sonra verinin bilgiye dönüştürülme sürecinde networkünüzü yormadan sadece veritabanı serverinizin yardımı ile raporunu hazırlayacaktır. Çalıştırılan tüm sorguları gözlemleyebilir, performans takibi yapabilirsiniz.Herhangi bir SQL veritabanınız varsa, raporlama çözümü detay bilgisi için:
bilgi@ispir.com

dinamik rapor,dinamik raporlamahumanist,humanist İK,humanist rapor,bilin,DynamicQuery,netsis rapor,eta rapor,likom rapor,logo rapor,raporlama,rapor,çözüm,araç,raporlama çözümü,dynamic reporting,dynamic report,query,DynamicQuery,dynamic sql query, dinamik rapor,dinamik raporlamahumanist,humanist İK,humanist rapor,bilin,DynamicQuery,netsis rapor,eta rapor,likom rapor,logo rapor,raporlama,rapor,çözüm,araç,raporlama çözümü,dynamic reporting,dynamic report,query,DynamicQuery,dynamic sql query